O nas

Pozwólcie, że opowiemy o Naszym Przedszkolu.

Nasze Przedszkole zlokalizowane jest na ul Chełmońskiego 35, niedaleko pętli autobusowej „Azory”.

Jesteśmy młodszym rodzeństwem Przedszkola Mali Przyjaciele znajdującego się na Starym Mieście, funkcjonujemy od 2020 r. 

     W naszym Przedszkolu funkcjonują dwie grupy przedszkolne – Maluszki i Starszaki. Naszym celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju Dzieci i dbałość o ich dobre samopoczucie. Cenimy sobie spokój i wolność. Staramy się by nasze przedszkolne życie było wolne od pośpiechu. 

     Nasze Przedszkole jest miejscem dialogu, otwartości i tolerancji. Dbamy by każdy czuł się w nim akceptowany i szanowany. Wspólnie z Dziećmi codziennie uczymy się tworzenia społeczności i bycia jej częścią. Ogromną wartość mają dla nas relację z Dziećmi i ich Rodzinami. Pokazujemy Dzieciom jaka wartość tkwi w spotkaniu z drugim człowiekiem. Celebrujemy wspólne momenty. Rozmawiamy o naszych potrzebach, planach i oczekiwaniach. Wspieramy Dzieci w nawiązywaniu relacji, w pierwszych przyjaźniach. Dbamy o rozwój umiejętności społecznych Dzieci m.in. poprzez naukę współpracy, działania w grupach, zespołach. 

     Dbamy o naszą wspólną przestrzeń by była estetyczna i inspirująca, ale też funkcjonalna. Starannie planujemy rozkład sal, dostosowując go do wieku i potrzeb Dzieci. Z dużą dbałością dobieramy wyposażenie, przywiązując dużą uwagę do jakości. Nasze biblioteczki pełne są pięknych wydawnictw. 

     Wyżywienie zapewnia nam firma cateringowa. Zachęcamy do zdrowego odżywiania i dbamy o kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Ograniczamy ilość cukru dodanego w potrawach jakie spożywamy w Przedszkolu, pijemy tylko wodę, bierzemy udział w projektach edukacyjnych i co najważniejsze- nie zmuszamy Dzieci do jedzenia. 

     Ważny jest dla nas kontakt z Naturą oraz zdrowy tryb życia. Codziennie spacerujemy, w deszczu równie chętnie, co w słoneczne dni. Przy odpowiedniej pogodzie korzystamy z okolicznych placów zabaw i boisk. Wspólnie z Dziećmi poszerzamy naszą wiedzę dotyczącą ekologii i ochrony środowiska i podejmujemy działania by zdobytą wiedzę wprowadzać w nasze przedszkolne życie.  

     Specyfiką naszej pracy jest ciągłe podążanie za potrzebami Dzieci i dążenie do zapewnienia im jak najlepszych warunków do rozwoju i wrastania. Rozwijamy w Dzieciach i w sobie refleksyjność i dociekliwość. Zachęcamy Dzieci do swobodnej twórczości i rozwijania kreatywności. 

      Przygotowujemy Dzieci do rozpoczęcia edukacji w szkole, kształtując pozytywne nastawienie do nauki oraz kompetencje, które zapewniają sukces edukacyjny na kolejnych szczeblach edukacji. Naszym celem jest podtrzymywanie w Dzieciach ich naturalnej ciekawości i otwartości na Świat. 

      Przedszkole posiada Wpis do Ewidencji Szkół i Placówek Publicznych numer 273244. Realizujemy podstawę programową zgodnie z MEN. Nadzór nad Przedszkolem sprawuje Małopolski Kurator Oświaty. 

     Nasze Przedszkole jest przedszkolem publicznym i w związku z tym 5h pobytu Dziecka jest za darmo, każda rozpoczęta godzina po czasie bezpłatnym kosztuje 1 zł, z Krakowską Kartą Rodzinną 3+= 0,50 zł.

     Zapraszamy do odwiedzenia nas poprzez stronę na  Facebooku, Instagram oraz wizytę w naszym Przedszkolu!

Aktualności

h

  • W zakładce Rekrutacja znajdą Państwo listę Dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do Przedszkola
  • W celu potwierdzenia woli przyjęcia Dziecka do Przedszkola należy wysłać wiadomość mailową na adres przedszkole@maliprzyjaciele.pl     do 5.04.2024 r.

  • Wszelkie pytania dotyczące rekrutacji prosimy kierować na adres przedszkole@maliprzyjaciele.pl lub telefonicznie pod numerem 795023124 (10:00-14:00)

Galeria

Kontakt

Adres

Publiczne Przedszkole Przyjaciele

ul. Józefa Chełmońskiego 35, 31-301 Kraków

Dyrektor Przedszkola tel. 795 023 682

Grupa Maluszków tel. 798 617 284

Grupa Starszaków tel. 795 023 138

numer konta: 85 1140 2004 0000 3302 7683 3679

 

w sprawach rekrutacji prosimy o kontakt pod numerem: 795 023 124